LORENCO VILA

LORENCO VILA

98
 • POSITION
 • APPEARANCES
 • GOALS
 • YELLOW CARDS
 • RED CARDS
 • D.O.B
 • NATIONALITY
 • HEIGHT
 • WEIGHT
 • SULMUES
 • 18
 • 4
 • 4
 • 0
 • 14/12/1998
 • ALBANIA
 • 1,80 M

Lorenco Vila i është bashkuar KF Teuta, në sezonin 2016/2017 pas paraqitjeve sinjifikative me ekipin U19.  Ky është sezoni i tij më i mirë në Kategorinë Superiore, 4 gola dhe 1 asiste në 18 ndeshje.

“Do të jap maksimumin tim në çdo stërvitje dhe ndeshje, për të shfaqur vlerat e mija me Teutën. Objektivi im është të fitoj një trofe të rëndësishëm me këtë klub dhe më pas të transferohem në një skuadër jashtë vendit”, tha Vila.

About Author

Share Now

Show All

Related Post