Kf Teuta - Lajmi per ndeshjet...

September 04, 2017
Disa dite para nisjes te sezonit te ri, stadiumi "Niko Dovana" ka hapur dyert e tij per te realizuar per here te pare trofeun Pascucci. Ky trofe u mendua si nje triangolare mes ekipit të Teutes, Beses dhe skuadres se Kosoves Trepce89. Te dielen ne mbremje durrsaket kane lene shetitjet e tyre buze detit dhe kane qene te pranishem ne stadium per te pare prezantimin e pare te ekipit te tyre. Fale nderhyrjeve te drejtueseve "Niko Dovana" kushte marr pamjen e një stadiumi te niveleve nderkombetare duke ofruar te gjitha komoditetet per te pranishmit. Duke u kthyer tek futbolli I luajtur per te cilin te gjithe ishin aty. Teuta beri një paraqitje shume te mire sidomos ne ndeshjen e pare perballe kosovareve te Trepce 89, ku djemte e Maganit shenuan kater gola. Ndersa ne ndeshjen me Besen, ndonese nuk u shenuan u be një paraqitje e mire. Kaq mjaftoi qe Teuta te ishte fituesja e pare e trofeut Pascucci. Teuta-Trepce89 4-1 Shenues: Dosti,Onyeka,Lena,Latif Teuta-Besa 0-0
Si e parashikoni ecurine e Teutes ne sezonin e ardhshem?
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:
 

Ndeshjet e Fundit

Ndeshjet e fundit
Regjistrohuni ne rubriken e newsletter per me shume info