Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 747

Rreth Ndeshjes

 Teuta - Skenderbeu 1- 4

Latif 8'

Teuta zhgenjen serish, kete here ka qene Skenderbeu qe i ka marre tre piket durrsakeve. Skuadra e Maganit e ka nisur mire ndeshjen, duke shenuar e para me ane te Latif. Por ky gol nuk eshte menaxhuar mire, ndersa miqte kane permbysur gjithcka, madje duke shenuar kater gola. Gjithashtu ne humbjen e Teutes ka ndihmuar dhe gjyqtari me disa vendime mjaft te diksutueshme. Tashme bregdetaret jane perfshire ne nje krize rezultatesh, qe duhet mjaft pune per ta nxjerre nga kjo situate e veshtire.

 

Middle Text 

Bexhi: Humbja me Partizanin nuk eshte drame

Trajneri italian i Teutës, Çezare Bexhi, nuk e bën dramë humbjen në shtëpi përballë Partizanit. Ai u shpreh për “Super Sport” pas ndeshjes se është i kënaqur që ekipi i tij po prodhon lojë dhe po krijon raste për gol edhe pse nuk po arrin të shënojë. “Nuk po arrijmë ende të shënojmë por sot kemi luajtur mjaft mirë. Ekemi vënë nën presion Partizanin dhe kemi krijuar situata për të shënuar edhe pse nuk ia arritën sot. Unë jam optimist për ndeshjet e ardhshme”, tha fillimisht Bexhi. I pyetur në lidhje me ndikimin e mungesës së kapitenit Rustem Hoxha duke qënë se golat u pësuan nga goditje standarte, italiani u përgjigj: “Golat u pësuan nga një goditje këndi dhe një goditje dënimi, por nuk mund të themi që problemi ishte mungesa e Hoxhës dhe as të fajësojmë Hilën apo ndonjë futbollist tjetër për pësimin e golave. Problem ishte i gjithë skuadrës në mbrojtje dhe ne çdo javë punojmë për t’u përmirësuar në këtë pikë.” Në fund trajneri i durrsakëve nuk u zotua që ekipi do të arrijë të kapë sërish një vend në kupat e Europës si sezonin e shkuar. “Ekipi nuk është i njëjtë me sezonin e kaluar ndaj unë nuk mund të garantoj Europën, por garantoj impenjim maksimal.”

Si e parashikoni ecurine e Teutes ne sezonin e ardhshem?
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:
 

Ndeshjet e Fundit

Ndeshjet e fundit
Regjistrohuni ne rubriken e newsletter per me shume info